Wieczorna pielęgnacja twarzy

Makijażem staramy się ukrywać mankamenty urody i podkreślać to, co w nas piękne. Okazuje się jednak, że jedna trzecia kobiet, przynajmniej dwa razy w tygodniu zapomina zmywać makijaż przed snem, lub celowo zaniecha tego działania, z powodu zmęczenia. I w ten sposób, to co ma poprawić naturę sprawia, że skóra wygląda gorzej i szybciej się starzeje.

Wieczorna pielęgnacja

Wieczorna pielęgnacja twarzy powinna być tak samo ważna, jak przygotowanie do wyjścia. Jeżeli nie wyobrażasz sobie wyjścia do sklepu bez makijażu, powinnaś nauczyć się także starannie go usuwać. Każdego dnia, niezależnie od stanu zmęczenia. Nawet jeżeli jest to środek nocy, a Ty wróciłaś z fantastycznej imprezy, pamiętaj o tym, by zmyć makijaż.

Ten sam błąd

Wiele kobiet popełnia ten sam błąd. Nie zmywają makijażu wieczorem lub robią to w nieprawidłowy sposób. I możesz być pewna, że sama woda nie jest wystarczającym środkiem do usuwania podkładu, tuszu i innych kosmetyków kolorowych. Powinnaś starannie oczyścić twarz mleczkiem do demakijażu twarzy i oczy, a także użyć tonika oczyszczającego. Warto również sięgnąć po odpowiedni dla Twojego typu cery preparat oczyszczający, który pozwoli pozbyć się nadmiaru sebum i zanieczyszczeń, których nie usunęło mleczko. Jeżeli nie masz ochoty lub czasu na stosowanie kilku kosmetyków, wybierz płyn micelarny. Zastąpisz nim tonik, mleczko oczyszczające i dwufazowy płyn do demakijażu oczu. Wystarczy, że przetrzesz twarz zwilżonym płatkiem kosmetycznym, a skutecznie pozbędziesz się makijażu i zanieczyszczeń po całym dniu.

Polecane wpisy

About the Author: admin