Torebka herbaty i zimna łyżka kontra opuchnięte oczy

Opuchlizna wokół oczu może przytrafić się każdemu. Czasami wystarczy długa, nieprzespana noc, a czasami silne zmęczenie. Przyczyną obrzęków może być także alergia lub inna, poważniejsza choroba. W sytuacji, gdy podpuchnięte oczy to jednorazowa sytuacja, można spróbować wykorzystać prosty trik, który pozwoli nam szybko i skutecznie zredukować „poduszeczki” spod oczu.

Opuchlizna i zaczerwienienie oczu

Opuchlizna i zaczerwienienie oczu to dolegliwość, która może mieć wiele przyczyn. Regularnie powracająca lub utrzymująca się przez kilka dni, a nawet tygodni wymaga konsultacji z lekarzem lub okulistą. Obrzęki wokół oczu mogą sygnalizować poważne schorzenia oczu, nerek, tarczycy, wątroby lub układu krwionośnego. Sam obrzęk można jednak samodzielnie zredukować, korzystając z zawartości kuchennej szafki.

Jak zredukować opuchliznę

Szybko i skutecznie zredukujesz opuchliznę, gdy przyłożysz do niej schłodzoną łyżkę. Możesz umieścić łyżkę w zamrażalniku i po kilku minutach lekko ogrzać ją w dłoniach. Musisz uważać, by łyżka nie była zbyt zimna, ponieważ delikatna skóra wokół oczu może nie przyjąć tego zbyt dobrze. Innym rozwiązaniem jest torebka zaparzonej (w niewielkiej ilości wody) herbaty. Lekko przestudzone torebki (lub namoczone w naparze waciki kosmetyczne) kładziesz na zamknięte powieki i czekasz kilka minut. Obrzęk powinien szybko ustąpić, jednak to rozwiązanie „awaryjne”.

 

W sytuacji, gdy opuchlizna pojawia się każdego dnia lub dość często bez wyraźnej przyczyny, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Pamiętaj, opuchlizna oczu może być sygnałem poważniejszego problemu.

Polecane wpisy

About the Author: admin