Sposoby na piękne nogi latem

Od suchej skóry na nogach gorsze są jedynie czerwone wypryski najczęściej pojawiające się po goleniu. Brak odpowiedniego nawilżenia sprawia, że nogi wyglądają na zaniedbane. Częsta depilacja prowadzi do podrażnień, które – z pomocą promieniowania słonecznego – nieestetycznie przebijają się przez rajstopy. Prawda jest taka, że jeżeli same nie zadbamy o nasze nogi, nikt ani nic nie zrobi tego za nas – ani kosmetyczka, ani kosmetyk z „górnej półki”. Na szczęście istnieje szereg sprawdzonych patentów na skórę jak z okładki.

Po pierwsze: PIANKA

Pianka to Twój przyjaciel, a nie wróg. Wiele przedstawicielek płci pięknej depiluje się w pośpiechu, zapominając o odpowiednim preparacie do golenia. Nie ma nic gorszego niż tarcie maszynką po suchych nogach. Nieodpowiednio przeprowadzony zabieg depilacji może nas sporo kosztować. Przesuszenia, podrażnienia i blizny po zacięciach się maszynką – aby tego uniknąć konieczne jest stosowanie pianki do golenia. Pamiętajmy, że specyfiki do depilacji nie tylko chronią naszą skórę, ale również ułatwiają cały zabieg. Zarówno pianka jak i zwykłe mydło zmiękczają włoski sprawiając, że golenie jest szybsze i dokładniejsze.

Po drugie: PEELING

Większość kobiet stroni od peelingu. Dlaczego? Panie uciekają nie tylko przed złuszczaniem skóry nóg, ale również twarzy. Wiecie w czym tkwi sekret urody Koreanek? W peelingu. Te pilingują swoje ciało nie co kilka dni, lecz codziennie – zawsze przed pójściem spać. Piękną i gładką skórę zapewnimy sobie regularnym zabiegiem – niekoniecznie dzień w dzień. Peeling trzy razy w tygodniu to absolutna podstawa. zabieg możemy wykonać w domu podczas kąpieli. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalne urządzenie, rękawicę bądź gąbkę – na rynku znajdziemy masę akcesoriów dedykowanych domowemu SPA. Peeling poprawia krążenie sprawiając, że nasza skóra szybciej się regeneruje i wygląda znacznie młodziej. Co więcej, regularne ścieranie starego naskórka sprzyja odpowiedniemu odżywieniu skóry, co również przekłada się na jej wygląd.

Po trzecie: BALSAM

O tym, że skóra potrzebuje odpowiedniego nawodnienia – zwłaszcza przy 30-stopniowych upałach – nie trzeba nikomu mówić. Aby uniknąć przesuszeń na nogach trzeba nie tylko dużo pić, ale również stosować odpowiednie balsamy nawilżające – zwłaszcza przed wyjściem z domu. W tym celu warto sięgnąć po sprawdzone kosmetyki znanych i powszechnie cenionych marek. Tylko one pozwolą nam uniknąć ewentualnych reakcji uczuleniowych. Codzienne stosowanie balsamu sprawi, że skóra naszych nóg będzie gładka, promienna i odpowiednio odżywiona.

Polecane wpisy

About the Author: admin