Jak się ubrać na spotkanie rekrutacyjne?

Jeszcze kilka lat temu, zdecydowana większość osób starających się o pracę, pojawiała się na spotkaniu rekrutacyjnym, w stroju przypominającym typowy strój galowy maturzystów. Dziś, trendy mocno się pozmieniały, a wielu poszukujących pracy zapomina, że ubiegając się o pracę, należy przede wszystkim odpowiednio się prezentować.

Odpowiedni strój

Biała koszula lub bluzka, czarna spódniczka lub garnitur to od dawna już przeszłość, gdy mówimy o stroju na spotkaniach w sprawie pracy. Oczywiście zdarzają się sytuacje, gdy niektóre osoby pojawiają się w takim oto ubraniu, jednak coraz częściej można zaobserwować w tym temacie niezwykłą swobodę. „Liberalizm” mocno jest widoczny latem. Panie wybierają lekkie, wzorzyste sukienki i lekkie sandałki (a nawet klapki!),  panowie natomiast stawiają na zwykły T-shirt i krótkie spodenki. I nawet jeżeli brzmi to niczym kiepski żart, to właśnie w ten sposób wiele osób „przygotowuje” się do spotkania w sprawie pracy. Nawet wówczas, gdy ubiegają się o stanowisko w biurze lub większej korporacji.

 

Zanim więc wybierzemy się na spotkanie w sprawie pracy, spróbujmy spojrzeć na siebie oczami rekrutera. Czy strój, który mamy na sobie wzbudza zaufanie i szacunek? Czy sami powierzylibyśmy dane stanowisko osobie, która nie potrafi zadbać o własny wizerunek? Nie? Pamiętajmy więc o stosownej elegancji. Koszula, długie spodnie i odpowiednie obuwie dla panów, spódniczka do kolana lub spodnie wizytowe, elegancka bluzka i buty zakrywające stopę dla pań. Delikatny makijaż, świeżo umyte włosy i ułożona fryzura, to także ważny element wyglądu na rozmowie w sprawie pracy

Polecane wpisy

About the Author: admin