Ogród zimowy, czyli magia ogrodu w wielkim mieście

Zacznijmy od tego, że urokiem własnego ogrodu mogą cieszyć się nie tylko właściciele prywatnych posesji. Wykorzystując sprytny sposób, można zmienić własny balkon w miejsce pełne zieleni, które daje radość przez cały rok. Poznajcie „przepis” na własny ogród zimowy.

Co będzie potrzebne

Wszystko co będzie potrzebne Wam do tego projektu to: własny balkon lub taras, ekipa specjalizująca się w budowie zabudowy balkonów i projekt ogrodu. Im większy balkon tym lepiej, jednak nawet na niewielkiej powierzchni można wyczarować uroczy, zielony zakątek. Biorąc pod uwagę fakt, że macie już własne mieszkanie z balkonem, pozostaje kwestia odnalezienia właściwej firmy specjalizującej się w projektowaniu i budowaniu zabudowy tarasów i balkonów. Nie musicie decydować się na usługi pierwszej z brzegu firmy, jednak warto wybrać tę, która posiada na swoim koncie przynajmniej kilka podobnych realizacji.

Specjaliści

Na pierwszym spotkaniu specjalista powinien dokonać dokładnych pomiarów balkonu, na podstawie których powstanie projekt zabudowy. Aluminiowo-szklana konstrukcja zapewni Wam ochronę przed chłodem, deszczem, brudem i wizytami gołębi. W ten sposób powstanie zamykana przestrzeń, gdzie można ustawić wygodny fotel lub ławkę, ozdobne donice z roślinami, a nawet miniaturowe fontanny (wedle uznania).

 

Wygospodarowanie takiego miejsca to doskonały pomysł dla osób lubiących odpoczynek na łonie natury. Pośród zieleni i barwnych kwiatów, można odpoczywać nawet w okresie jesienno-zimowym, ponieważ zabudowa ułatwia utrzymywanie stałej temperatury

Polecane wpisy

About the Author: admin