Moda w biurze – klasyczny dress code

Niedawno zawrzało w pewnej polskiej redakcji. Szum wywołał decyzja zarządu o tym, że cały personel musi stosować się do tzw. dress code. I nagle panie musiały odziać rajstopy i obuwie zakrywające stopy, a panowie stawiać się w miejscu pracy, w koszuli, krawacie i odpowiednim garniturze. Szum jest, ale czy słusznie?

Dress Code

Dress code to nic innego, jak zbiór zasad dotyczących odpowiedniego doboru stroju, stosowany głównie w biznesie. Oczywiście istnieje tutaj możliwość ustalenia pewnych określonych norm dla danej branży lub firmy, jednak standardowy dress code jest dość prosty i jednoznaczny w zakresie wyznaczania standardów modowych w miejscu pracy.

 

Spódniczka do kolana, długie spodnie wizytowe, elegancka bluzka lub koszula (koniecznie wykonana z nieprześwitującego materiału), żakiet, rajstopy w przypadku zakładania spódniczek oraz buty na średnim obcasie, które w pełni zakrywają stopę (wystający paluszek lub pięta nie są mile widziane). Tak właśnie prezentuje się typowy zestaw dla kobiet biznesu. Należy oczywiście dodać, że całość powinna być w stonowanych kolorach, makijaż subtelny, a dodatki mało krzykliwe. Panowie również mają swój dress code. Elegancka koszula, krawat, garnitur i wizytowe obuwie, to podstawa wizerunku człowieka sukcesu.

 

Warto pamiętać o tym, że dla biznesu nie ma znaczenia, czy mamy +30, czy -30 stopni Celsjusza za oknem. I zdecydowanie nie wypada pojawiać się w pracy w hawajskiej koszulce i szortach, czy też zwiewnej bluzeczce na ramiączkach. Takie są zasady i to ich należy przestrzegać.

Polecane wpisy

About the Author: admin