Kupujemy basen dla dziecka.

Przydomowe baseny kiedyś były symbolem blichtru i wysokiego statusu społecznego rodzin. Teraz każdy może sobie postawić w ogrodzie czy na podwórku basen i to taki, jaki tylko sobie wymarzy! Szczególnie dużą atrakcją baseny okazują się być dla najmłodszych użytkowników. W ostatnich latach ceny dmuchanych lub montowanych basenów poszły mocno w dół, przez co nawet najskromniej zarabiający mogą sobie na nie pozwolić. Cóż to za radocha móc spędzić czas w basenie, gdy przez cały dzień upały, a nie chce nam się jechać nad pobliskie jezioro. Zbyt duża odległość między morzem a naszym miejscem zamieszkania stanowić może problem, a tu wystarczy basen za oknem, by oddać się beztrosce w jednej chwili. Jaki basen kupić, aby nie tylko dzieci, ale także starsi członkowie rodziny mieli z niego użytek? Rozwiązań w sklepach internetowych znajdziemy naprawdę sporo. Warto jest przeanalizować je wszystkie. Ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Cena zależy w dużym stopniu od tego, jak duży ma być basen i ile osób ma się w nim zmieścić.

Basen w ogrodzie

Nie trzeba już budować basenu przydomowego od absolutnych podstaw, łącznie z rozkopywaniem całego terenu. Jeśli kogoś nie przerażają przedłużające się i wytężone prace remontowe, oczywiście, może sobie zbudować taki basen. Jego pielęgnacja i ochrona przed czynnikami atmosferycznymi zabiera jednak dużo czasu. Przy napiętym grafiku dnia ważne jest, by forma basenu była prosta i możliwa do najszybszego demontażu i ponownego montażu w kolejnym sezonie, gdy lato powraca i znowu na podwórku jest ciepło. Dmuchane baseny różnej szerokości są najlepszym rozwiązaniem dla dzieci i ich rodziców. Oczywiście, niemożliwe jest to, by basen można było nadmuchać własnymi płucami. Do zestawów basenowych najczęściej dołączone są specjalne pompki, a jeśli ich nie ma, zawsze możemy je dokupić osobno. Baseny dmuchane za pomocą mechanicznych urządzeń pompujących w ciągu kilku minut stanąć mogą na obszarach ogrodów oraz przydomowych podwórek. Napełnić je wodą można poprzez wąż płynący z kranu piwnicznego. Wypełnienie średniej wielkości basenu zimna wodą zajmuje nie więcej, niż kilkadziesiąt minut.

Relaks w przydomowym basenie

Działa korzystnie pod wieloma względami. Np. w niedziele po obiedzie można całą rodziną wskoczyć do wody i rozluźnić się po ciężkim tygodniu pełnym obowiązków i stresu. W średniej wielkości basenach gumowych dzieci z łatwością nauczą się pływać. Nie trzeba będzie dodatkowo tracić czasu na dojazd do pływalni, wszystko pod naszym okiem, na terenie naszego własnego gospodarstwa domowego. Aby zakupiony basen dmuchany sprawdzał się przez wiele sezonów, trzeba w należyty sposób o niego dbać. Bardzo ważna jest higiena oraz pielęgnacja. Jeśli woda w basenie była użytkowana przez wiele osób, trzeba pamiętać o regularnym wymienianiu jej na czystą. Woda w basenach staje się łatwym siedliskiem dla bakterii i wszelkiego rodzaju zarazków. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci do higieny basenu powinniśmy regularnie stosować specjalne kosmetyki czyszczące, dostępne w sklepach z artykułami chemicznymi.

Ciekawym pomysłem może być zakup suchego basenu z kulkami

Polecane wpisy

About the Author: admin