Kokon niemowlęcy – niezbędna część wyprawki?

Przyjście na świat dziecka to okazja do radości, ale także do ogromnych zakupów. Niemowlę potrzebuje wielu ubranej, akcesoriów i kosmetyków. Rodzice często zastanawiają się, które z elementów wyprawki dla malucha są rzeczywiście niezbędne, a bez których można się obejść.

Wygodny sen dziecka

Wśród dostępnych produktów znajdziemy tak zwane kokony niemowlęce. Są to produkty bardzo popularne w krajach Skandynawskich, gdzie stanowią obowiązkową część wyprawki. Stopniowo zaczynają również zdobywać coraz większą popularność wśród polskich rodziców. Kokon niemowlęcy to alternatywa dla różnego rodzaju otulaczy, które mają zapewnić dziecku uczucie bliskości i ciepła. Kokon daje nieco więcej przestrzeni, jednak umożliwia bezpieczne i wygodne ułożenie niemowlęcia. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zapewnić maluchowi komfort niezależnie od miejsca, na przykład na kanapie, w wózku podczas spaceru, w łóżku z rodzicami. Wysokie brzegi kokonu będą chroniły dziecko przed sturlaniem się i spadnięciem z wysokiego mebla lub pozwolą na wygodne ułożenie go na podłodze.

Czy warto kupić kokon niemowlęcy?

Oczywiście można sobie poradzić bez kokonu, jednak ten stosunkowo niedrogi produkt przydaje się w bardzo wielu sytuacjach. Przede wszystkim zapewnia wygodniejsze i bardziej bezpieczne ułożenie dziecka. Niemowlę możemy na przykład położyć na kanapie bez obawy, że spadnie na podłogę. Kokon niemowlęcy przyda się również, jeśli maluch będzie spał w łóżku razem z rodzicami. Wysokie krawędzie zabezpieczą dziecko przed przyciśnięciem lub przykryciem kołdrą, co znacznie zwiększy jego bezpieczeństwo. Warto także pamiętać, że kokony mają regulowaną wielkość. Przy pomocy sznureczków można je zwiększać lub ściskać, dopasowując do zmieniającej się wielkości dziecka. Oznacza to, że maluch przez długi czas nie wyrośnie z kokonu, który później może służyć nawet jako mata do zabawy na podłodze dla starszego dziecka.

Zakup kokonu niemowlęcego nie jest dużym wydatkiem, jednocześnie taki produkt może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Powinniśmy wziąć pod uwagę taką inwestycję, jeśli zależy nam na zapewnieniu dziecku wygody w każdej sytuacji. Kokony są lekkie, więc można je bez problemu zabierać ze sobą w podróż, dzięki czemu maluch zawsze będzie miał zagwarantowany komfortowym odpoczynek. W sklepach znajdziemy bardzo duży wybór kokonów, w tym również produkty wysokiej jakości, wykonane z miękkich, przewiewnych materiałów, które zapewnią dziecku poczucie bezpieczeństwa i odpowiednie warunki do zdrowego snu.

Polecane wpisy

About the Author: admin