Jak pielęgnować oczy?

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów. Dzięki niemu czytamy, pracujemy i odbieramy większość bodźców. Niestety często zaniedbujemy odpowiednie nawyki pielęgnacyjne oczu, co wywołuje dolegliwości i prowadzi do pogorszenia ostrości widzenia.

Długie wpatrywanie się w monitor komputera, przebywanie w pomieszczeniach, gdzie jest suche powietrze, a także sztuczne oświetlenie to czynniki, które prowadzą do wysuszenia śluzówki oka. Zanim pomyślimy o stosowaniu okularów, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację oka. W tym celu należy zapewnić im przede wszystkim odpowiedni poziom nawilżenia, ponieważ suchość oka powoduje uczucie dyskomfortu i sprzyja występowaniu podrażnień. Oczy ulegają zaczerwienieniu, co jest również spowodowane nadmiernym pękaniem naczynek w oku. Oczy stają się bardziej zmęczone, co sprawia, że wpływa również negatywnie na ostrość widzenia. Dlatego pierwszym krokiem do poprawy funkcjonowania narządu wzroku jest stosowanie specjalistycznych kropli nawilżających. Do najbardziej popularnych preparatów można zaliczyć: Starazolin, Visine, Berberil, Droteryn. Preparaty są wygodne w aplikacji, a ich stosowanie jest w pełni bezpieczne. Starannie opracowana formuła kropli nawilżających nie tylko, pozwala skutecznie nawilżyć oko, ale również chroni je przed przedostaniem się do jego powierzchni różnego rodzaju zanieczyszczeń. Stosowanie kropli pozwala zwiększyć ilość łez, co pozwala natychmiastowo wywołać reakcję obronną i momentalnie usunąć dostające się zanieczyszczenia. Zapewnienie odpowiedniego poziomu nawilżenia skutecznie wspomaga regenerację rogówki.
Kompleksowe działanie jest zasługą obecności starannie dobranych substancji medycznych takich jak hialuronian. Związek ten wykazuje wysoką zdolność do wiązania wody, stąd pozwala skutecznie zwiększyć poziom nawilżenia gałki ocznej i ustabilizować film łzowy. Jego lecznicze właściwości zostały wykorzystane w leczeniu zespołu suchego oka. Nawilżające krople do oczu są łatwe w stosowaniu, a ponadto przynoszą uczucie natychmiastowej ulgi.

Polecane wpisy

About the Author: admin