Farbowanie rzęs – piękne spojrzenie bez makijażu

Nie każdą z nas natura obdarzyła pięknym wachlarzem wyrazistych rzęs. Na szczęście producenci kosmetyków dostarczają nam bogaty wybór tuszy do rzęs, dzięki którym możemy cieszyć się pięknym, zalotnym spojrzeniem. Co jednak w sytuacji, gdy wybieramy się na plażę lub basen, gdzie stosowanie makijażu nie jest zbyt praktycznym rozwiązaniem? Tu z pomocą przychodzi farbowanie rzęs.

Farbowanie rzęs

Farbowanie rzęs henną to prosty i szybki zabieg, który najlepiej wykonać w salonie kosmetycznym. Co prawda na sklepowych półkach znajdziemy preparaty do farbowania rzęs, jednak samodzielne wykonanie tego typu zabiegu, jest po prostu niewygodne. Co więcej, osoby pozbawione praktyki w tym zakresie, mogą nieumyślnie podrażnić oczy i zamiast pięknego spojrzenia, będą zmagać się z nieestetycznym zaczerwieniem, a nawet zapaleniem spojówek.

Ile to trwa

W salonie kosmetycznym, farbowanie rzęs trwa około 10-15 minut. W każdym, dobrym gabinecie kosmetycznym, klientka powinna mieć możliwość wyboru koloru henny (zwykle to czerń, brąz, lub granatowa czerń), który powinien być dopasowany do jej typu urody. Delikatne blondynki powinny raczej unikać intensywnej czerni, szczególnie, gdy ich rzęsy są delikatne i rzadkie. Brunetki mogą nieco „zaszaleć” i wybrać hennę o delikatnym odcieniu granatu.

Efekty farbowania utrzymują się przez około 2-3 tygodnie, przy czym przez pierwsze 2-3 dni rzęsy mają mocny i intensywny kolor. Nie należy powtarzać zabiegu częściej niż co 3-4 tygodnie, ponieważ kolejna „warstwa” henny nie będzie już tak trwała.

Polecane wpisy

About the Author: admin