Moje dziecko jest chore – co teraz?

W większości gazet dla młodych mam, na co drugiej stronie są opisy różnych chorób. Od niegroźnych wysypek, do podejrzanych zachowań kończąc na setkach sposobów na gorączkę. Matka obserwuje, więc swoje pociechy, doszukuje się najmniejszych oznak choroby. Dziecko ma krostki? Na pewno to coś groźniejszego niż potówki! Płacze przez chwile – to na pewno kolka. Jest marudne – znak, że pewnie zjadło coś trującego.

Co robić

Kobiety zapętają się w swoich domysłach. Szukają odpowiedzi w gazetach, książkach, Internecie. A podczas wizyty u lekarza stwierdzają, że wszystko gra. Pewna doza paranoi wpisana jest w bycie matką. To normalne, że chuchamy i boimy się o nasze dziecko. I faktycznie – dzieci chorują. Szczególnie, gdy pójdą do żłobka i przedszkola i zaczynają spotykać się z rówieśnikami. Choroby to naturalny etap życia człowieka, jest ich mnóstwo i większość z nich przechodzimy jako dzieci dla własnego bezpieczeństwa. Młody organizm szybko poradzi sobie z wieloma z nich. Co zrobić, gdy dziecko jest chore – przede wszystkim nie eksperymentować i wybrać się do lekarza.

Domowe sposoby

Domowe sposoby bywają dobre, ale jak wiemy z literatury nie wszystkie – wkładanie dziecka do pieca na kilka różańców jest dla nas abstrakcją i zacofaniem, ale zastanówmy się ile dawnych przesądów wprowadzamy w życie? Jak często wydaje nam się, że wiemy lepiej od lekarza? Albo, że tabletka kupiona w markecie pomoże dziecku lub nam? Z jednej strony wpadamy w przerażenie z drugiej zachowujemy się nieracjonalnie.

Polecane wpisy

About the Author: admin